Спартак Варна победи косовари в Турция

0
Спартак Варна
Стопкадър: Фейсбук, Малишева ТВ

Отборът на Спартак Варна победи ФК Малишева с 2:0 във втората си проверка на турска земя, играна на терен „Фанатик“ в Белек. В 12-ата минута новото попълнение Лерой Жак Микелс откри резултата с майсторски шут от границата на голямото наказателно поле, след който топката влезе в долния десен ъгъл – 1:0.

В 51-вата минута силно включилият се след почивката Андриан Димитров удвои с красив удар по диагонала – 2:0. В 83-ата минута Димитров се размина с второ попадение. Нападателят получи топката от Баланюк встрани от точката за дузпата и шутира ниско с десния крак, но вратарят на Малишева изби в корнер.

Спартак бе по-добър през цялото време, като показа приятен за окото футбол и бърз преход в двете фази.

В проверката Димитър Димитров използва 20 футболисти и два различни състава в двете полувремена. Единствени през цялото време играха Александър Белоусов и Нейтън Олдър.

Победата е трета за „соколите“ по време на зимната подготовка след 2:1 над Локомотив Горна Оряховица и 4:1 срещу Добруджа във Варна.

В Турция спартаклии завършиха 1:1 в първия си спаринг с Черноморец Одеса.

Спартак – първо полувреме: 31. Кристиано Фигейредо, 20. Нейтън Олдър, 25. Пламен Димов, 66. Александър Цветков, 17. Александър Белоусов, 14. Ивеш Ромей, 22. Роберто Хименес, 51. Иван Йорданов, Лерой Жак Микелс, 23. Жуао Марио, 43. Родни Антуи

Спартак – второ полувреме: 21. Иван Дичевски, 25. Пламен Димов (60 – 3. Бен Карамоко), 20. Нейтън Олдър, 19. Никола Борисов, 17. Александър Белоусов, 11. Виктор Митев, 8. Ивайло Климентов, 77. Румен Руменов, 30. Божидар Васев, 28. Андриан Димитров, 27. Денис Баланюк