София може да замести Тел Авив като домакин на ATP турнир

LAP.bg
Българската столица София може отново да приеме турнир от веригата ATP. Това става ясно от две испански онлайн издания, които пишат, че българският най-голям град има възможност да замени Тел Авив като домакин.
Турнирът в Израел е насрочен за 5-11 ноември, но след атаките на „Хамас“ вероятно няма да се проведе.
Предложението на София изпреварва испанския град Хихон, като българската оферта е с 350 000 евро по-добра.
Към момента официално потвърждение на тази новина няма. София бе домакин на турнир от АТР 250 между 2016 и 2022 година. В последното издание победител бе Марк-Андреа Хюслер. Впоследствие лицензът бе даден на един от подготвителните турнири в Австралия и през тази година нямаше Sofia Open.





























Няма коментари.