След обрат в края: ЦСКА 1948 тръгна с успех в контролите в Турция

0
цска-1948

ЦСКА 1948 победи с 2:1 тима от Втора Бундеслига Ханза Рощок в първата си контрола в Турция. „Червените“ изостанаха в резултата още в 6-ата минута, след като Джон Фероек отбеляза с глава, но обрат в последните минути, дошъл след голове на Парвиз Умарбаев и новото попълнение Педриньо, им донесе успеха, който определено не бе гарниран с особено добра игра.

Срещата бе и неофициален дебют за новия наставник Тодор Янчев. Резултатът бе открит след само шест минути игра. Тогава Елитон се намеси много добре, избивайки една топка в корнер, но след неговото изпълнение Джон Фероек прониза пазената от Даниел Наумов врата след много хубав изстрел с глава.

„Червените“ моментално създадоха два шанса за възстановяване на паритета, но с това се изчерпа всичко градивно за тях през първите 45 минути.

Германският втородивизионен клуб диктуваше темпото през останалото време, най-вече чрез много активния си ляв фланг, от който Шумахер веднъж затрудни максимално Наумов, но българският национал парира.

В средата на втората част надмощието на германците доведе до две чисти положения, при първото от които Охене изби от голлинията, а при второто Себастиан Тил не намери рамката на вратата от чиста позиция. Преди тях Ингелсон бе пропуснал сам срещу вратаря.

Около четвърт час преди края ЦСКА 1948, изненадващо изравни. Изигралият солидно полувреме Охене се възползва от грешка при изнасянето на германците и намери Умарбаев, а бившият халф на Локомотив Пловдив с прецизен удар в далечния ъгъл направи 1:1.

В самия край на срещата новото попълнение Педриньо донесе победата за столичани, възползвайки се от хубаво подаване на Бастунов на празна врата.