Синьо-зелен кошмар: Олимпия Любляна изхвърли Лудогорец

0
Доминик Янков, Олимпия Любляна - лудогорец

Олимпия Любляна победи с 2:1 Лудогорец на „Стожице“ в словенската столица и продължи напред към трети квалификационен кръг на Шампионска лига.

Там „драконите“ ще се срещнат с победителя от двойката Жалгирис – Галатасарай, където резултатът след първия мач изненадващо е 2:2.

От своя страна българския тим отива в Лига Европа, III кръг, където очаква загубилия от Динамо Загреб – Астана – „модрите“ водят с 4:0 от първия мач.

Добре известно е, че Лудогорец е вторият български отбор, който Олимпия елиминира в европейски клубен турнир. Преди няколко десетилетия същата съдба на два пъти имаше и 26-кратния първенец – Левски.

Срещата започна добре за „зелените“, които чрез Кирил Десподов от пряк свободен удар откриха в 15-ата минута.

Кирил Десподов

Само 180 секунди по-късно Олимпия успя да изравни, а голмайстор се оказа Тими Елшник, засичайки подаване при стандартна ситуация.

До края на полувремето и в течение на втората част двата тима разменяха атаки и положения, а гол на Десподов след час игра бе отменен заради засада.

Осем минути преди края ситуацията на разградчани се стъжни – Сон си изкара червен картон за удар без топка.

Това не бе единствената беда за Лудогорец – Тими Елшник вкара втория си гол в мача в 90-ата минута. Лудогорец веднага реагира и Спас Делев успя да си спечели дузпа в 97-ата минута. За жалост на всички в зелено, Кирил Десподов не успя д преодолее Матевж Видошек, а след спасената дузпа бе даден последния съдийски сигнал и Олимпия продължи!