Шок в Копа Италия: Болоня отстрани носителя на трофея Интер

0
Болоня - Интер
Снимка: БТА

Болоня хвърли бомба в турнира за Купата на Италия, елиминирайки носителя на трофея Интер след 0:0 в редовното време и обрат от 0:1 до 2:1 в продълженията. Така „Змията“ напуска надпреварата във фазата на 16-те най-добри, а Болоня ще очаква своя съперник за четвъртфиналите.

След само 12 минути игра се откри чудесен шанс за „рособлу“, който не бе реализиран, а с пропуска се „отличи“ юношата на „нерадзурите“ Джовани Фабиан. Малко след това Давиде Фратези поиска дузпа, но такава не бе маркирана.

В 31-ата минута вратарят Федерико Равалиа блесна с чудесна намеса, за да предотврати попадение във вратата си. Фратези отново бе замесен, стреляйки. Осем минути след почивката Марко Арнаутович бе близо до гола, но сантиметри го разделиха от целта. В 64-ата минута Интер получи дузпа, но Лаутаро Мартинес пропусна от бялата точка. Редовното време завърши с още няколко разменени положения между играчите на Симоне Индзаги и Тиаго Мота.

Само две минути от продълженията трябваха на Интер, за да вкара. Карлос Аугусто прати топката във вратата на болонци с глава.

Второто продължение обаче бе изцяло на сметката на Болоня. В рамките на четири минути между 112-ата и 116-ата гостите вкараха две попадения и хвърлиха в шок „Джузепе Меаца“.

Първо Сам Беукема се разписа с точен удар под гредата, а четири минути по-късно Дан Ндойе бе изведен сам срещу Емил Аудеро и технично прехвърли италианския страж с индонезийски корени за финалното 1:2.