Шампионът Милан с нова грешна стъпка в Италия

0
Тео Ернандес
снимка: AC Milan

Настоящият шампион на Италия – Милан продължи с колебливите игри в Серия „А“, завършвайки наравно 1:1 с тима на Салернитана в последна среща от 26-ия кръг.

Срещата се игра пред над 70 000 зрители на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано. Домакините поведоха чрез Оливие Жиру в даденото от съдията продължение на първата част, но гостите стигнаха до равенството чрез попадение на сенегалския нападател Булае Диа.

Милан владееше топката в голяма част от мача като стигна до цели 24 удара, но само 6 от тях бяха в очертанията на вратата на гостите.

Равенството продължи колебливата серия на „росонерите“ започнала със загуба в предходния кръг от Фиорентина. Тимът на Стефано Пиоли е четвърти с 48 точки, на 1 зад третия Лацио и на 1 пред петия Рома.

Салернитана се намира на 16-о място с 26 точки.