Шампионът Манчестър Сити продължи да лъкатуши и в Бирмингам

0
Манчестър Сити
Снимка: БТА

Астън Вила поднесе изненадата на междинния 15-и кръг в английската Висша лига, побеждавайки тоталния хегемон в последните години Манчестър Сити. Бирмингамци победиха у дома „гражданите“ с 1:0 с гол на Лион Бейли четвърт час преди изтичането на редовното време.

С победата Вила изпреварва Сити и събриа 32 точки на третата позиция. Шампионът остава четвърти. Първи е Арсенал с 36 пункта, следван от Ливърпул с 34.

Бирмингамци стартираха добре мача и след само 180 секунди Джон Макгин намери Люка Дин, който стреля силно в близкия ъгъл, но от външната страна на мрежата.

Три минути след това Леон Бейли изскочи зад защитата на манчестърци, ала и той не сполучи в опита си, а минута по-късно дойде второто спасяване на Едерсон – срещу Пау Торес.

Сити отговори в 11-ата минута, когато Фил Фодън изведе Ерлинг Халанд, а норвежецът стреля и Емилиано Мартинес спаси. При добавката след секунди аржентинецът отново показа котешки рефлекс.

В средата на частта Едерсон спаси втори пореден удар на Бейли, а малко след това и Езри Конса пропусна шанс.

„Небесносините“ започнаха доста по-окопитено втората част и зададоха темпото си, но не стигаха до шансове. В средата на второто полувреме Макгин стреля от чиста позиция – покрай вратата.

Добрата игра на Вила се отплати четвърт час преди края. Тогава Бейли се освободи от Гвардиол и стреля с десния крак, а благоприятен рикошет прати топката в мрежата за 1:0.