Севиля няма да спечели Лига Европа – Ланс посече андалусийци

0
Ланс

Ланс победи Севиля с 2:1 и ще играе напролет в Лига Европа, изхвърляйки днешния съперник от клубните турнири. Андалусийците владееха инициативата и изпуснаха много положения особено преди почивката.

Те се надяваха да продължат към любимия си турнир като трети отбор в групата, но малшансът ги гонеше цяла вечер.

След час игра Факундо Медина падна спечели дузпа за забиване на собствения си крак в тревата, която беше реализирана от Пржемислав Франковски със силен шут. Десетина минути по-късно пък на свой ред Севиля получи право да изпълни дузпа. Серхио Рамос шутира право в Самба и Ракитич изпусна добавката.

Стражът на Ланс обаче не беше стъпил на голлинията си и дузпата трябваше да бъде пребита. Рамос изпълни отново и изравни. В продължението отново Рамос шутира високо над вратата от отлична позиция.

В шестата минута на добавеното време Анжело Фулжини оформи крайното 2:1, след като Севиля забрави тотално за защитата.