Севиля и Серхио Рамос удържаха точката срещу Реал Мадрид (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Севиля - Реал Мадрид
Снимка: БТА / BTA

Севиля измъкна равенство 1:1 в домакинството си на вицешампиона Реал Мадрид в среща от десетия кръг на испанската Ла Лига. Първото полувреме не предложи попадения, но през втората част домакините поведоха в 74-ата след автогол на Дейвид Алаба, но Даниел Карвахал донесе точката за гостите четири минути по-късно. Като титуляр за андалусийци игра бившият капитан на „Лос бланкос“ Серхио Рамос.

Реал стартира силно и още в четвъртата минута Федерико Валверде вкара топката във вратата на Севиля, но попадението не бе зачетено след преразглеждане със системата за видеоарбитраж-ВАР заради засада.

Севлици поведоа в резултата в 74-ата минута, когато Дейвид Алаба си отбеляза автогол, опитвайки се да изчисти топката след центриране – 1:0.

Само четири минути по-късно обаче Дан Карвахал се разписа с глава след асистенция на Тони Кроос за 1:1.

Вратарят на Реал – Кепа Арисабалага, пък предотврати попадение на бившия капитан на мадридчани Серхио Рамос в 81-ата минута, който стреля с глава от близко разстояние в атака за Севиля и резултатът се запази непроменен.

По този начин Реал Мадрид остава начело във временното класиране с 25 точки, но следващите Жирона, Барселона и Атлетико Мадрид имат шанс да скъсят дистанцията, като първите два са с мач по-мало, а Атлетико с две срещи по-малко. Мадридчани прекъснаха серията си от три поредни победи. За Севиля точката донесе изкачване от една позиция до 13-ата с общо 9 в актива, но тимът няма успех вече три срещи от шампионата. За „Лос бланкос“ предстои гостуване на Спортинг Брага в Шампионската лига, а на 28 октомври е голямото дерби срещу Барселона, докато Севиля ще гостува на Кадис в първенството.