С много мъка: ПСЖ взе три точки от гостуването на Брест

0
Килиан Мбапе

Френският първенец ПСЖ постигна много трудна и драматична победа с 3:2 като гост на Брест. Двубоят на „Франсис-Льо Бле“ бе ранният в неделната програма на френската Лига 1. Мачът бе от 10-и кръг на шампионата.

Парижани започнаха много добре и откриха след само четвърт час игра. Тогава Уорън Заир-Емери разпечата вратата на домакините с много красив изстрел. 12 минути трябваха на „принцовете“ да удвоят. Точен бе голямата звезда на тима Килиан Мбапе.

Бретанци се окопитиха едва в края на първите 45 минути. Тогава Стив Муние върна едно попадение, но никой не предвиждаше толкова оспорвано второ полувреме между скромния тим и многомилионната селекция на Пари Сен Жермен.

Само седем минути след началото на втората част Жерем Льо Дуарон възстанови паритета за ужас на Луис Енрике и компания.

Чак минута преди края на редовното време шампионът взе своето. Килиан Мбапе се разписа в 89-ата минута с десетия си гол за сезона и носейки нови три точки на тима си. ПСЖ вече е втори с 21 пункта – на точка от изненадващия лидер Ница. Брест е шести с 15 точки.