С любимия си резултат Атлетико взе своето от Майорка

0
Антоан Гризман, Атлетико Мадрид

Атлетико Мадрид победи трудно Майорка с 1:0 у дома в мач от 14-ия кръг на испанската Ла Лига. Последната победа с този резултат за „лос рохибланкос“ бе през април над Бетис.

„Дюшекчиите“ вече имат 31 точки и са на трето място пред Барселона. Каталунците имат същия актив точки, но по-слаба голова разлика.

Мадридският тим имаше превъзходство през първите 45 минути, в които нямаше точен удар към никоя от двете врати.

С началото на втората част дойде първият такъв дело на Алваро Мората. Сръбският вратар Предраг Райкович обаче спаси опита на испанския национален нападател.

В средата на втората част Атлетико поведе. Марио Ермосо центрира към Антоан Гризман и французинът с глава отбеляза единствения гол в мача, развенчавайки направилия силен мач Райкович.

До края на двубоя гостите от Балеарските острови имаха няколко възможности, ала не успяха да намерят мрежата на „червено-белите“.