ЦСКАЛевскиЛудогорецБотев ПловдивЛокомотив ПловдивСпартак ВарнаАрдаСлавияЧерно МореБероеЛокомотив СофияПирин БлагоевградЦСКА 1948Ботев ВрацаЕтърХебър 1918КрумовградМанчестър СитиМанчестър ЮнайтедЛивърпулЧелсиАрсеналБайерн МюнхенБарселонаРеал МадридЮвентусИнтер

Напористият Рубльов спря Григор за финала в Шанхай (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Григор Димитров - Андрей Рубльов
Снимка: БТА / BTA

Първата ракета на България – Григор Димитров, не успя да стигне до финала на силния турнир от сериите „Мастърс“ в китайския град Шанхай, след като бе спрян от руснака Андрей Рубльов на полуфинал след 6:7 (7), 3:6 за час и 49 минути игра.

Първият сет беше равностоен, но българинът може да съжалява, че го изпусна, след като пропусна четири точки за пробив при 3:2. Рубльов стигна първи до пробив за 6:5, но Григор отговори с моментален рибрейк и вкара сета в тайбрек. В него Димитров имаше сетбол при 7:6, но загуби следващите три разигравания и остана със сет пасив.

Гришо стартира перфектно втория сет и поведе с 2:0, но загуби пет поредни гейма. При 5:3 Рубльов сервира за спечелване на мача и го затвори с гейм на нула.

Така Димитров пропусна възможността да се класира за първи финал на „Мастърс“ турнир от 2017-а година, когато спечели титлата в Синсинати. Димитров вече е с баланс от една победа и осем загуби на полуфинали на надпревари от такъв ранг.

Въпреки поражението той може да е много доволен от представянето си в Китай. Преди чудесното представяне в Шанхай българинът игра полуфинал в Чънду, както и четвъртфинал в Пекин, като и в двата случая загуби от играчи от Топ 10. Освен това първата ни ракета записа драматичен успех над световния №2 Карлос Алкарас.

Чудесното представяне на Димитров в Шанхай ще се отрази на ранкинга му. В понеделник българинът ще се изкачи до №16 в света и ще бъде на 145 точки зад 15-ия в подреждането Карен Хачанов.

В спора за титлата в неделя Рульов пък ще играе с Хуберт Хуркач. По-рано днес полякът, който е номер 16 в схемата, спечели с 6:3, 6:4 за 77 минути срещу американеца Себастиан Корда.

Автор
Димитър Георгиев
Димитър ГеоргиевДимитър Георгиев е български спортен журналист и анализатор. Завършва висшето си образование в Софийски университет със специалност българска филология. Интересува се от български, английски и германски футбол, както още и от тенис.
Коментирай

Няма коментари.