Ротациите на Пиоли проработиха: Милан вкара три на Монца

0
Милан

Италианският гранд Милан записа втора поредна победа във всички турнири. „Росонерите“ надвиха с категоричното и класическо 3:0 Монца. Срещата на „Сан Сиро“ мина без почти всякакви затруднения за шампиона на Италия от 2022 година, който реши мача още през първата част.

Три минути след първия съдийски сигнал Милан вече водеше в резултата. Нидерландският халф Тиджани Райндерс слаломира между трима-четирима играчи в бяло и мушна топката под плонжа на Микеле Ди Грегорио за 1:0.

В средата на полувремето „лалето“ можеше да остави тима си с човек по-малко след изключително груб фал срещу Роберто Галярдини. За негово щастие, интервенцията му се размина без ВАР преглед и само с жълт картон.

Някъде там Стефано Пиоли направи и принудителна промяна – Томазо Побега бе заменен от Ян-Карло Шимич, за когото срещата с „бианкоросите“ е дебют в Серия А. И точно в този си първи мач сърбинът с германски паспорт вкара за 2:0. 18-годишният защитник засече на празна врата подаване от Рафаел Леао към края на първата част. Току преди почивката пък Кристиан Пулишич удари греда.

През втората част темпото в Милано доста се уби, но в последните 15-20 минути двата тима се активизираха. Гостите имаха претенции за дузпа срещу Мирко Марич, докато домакините дебнеха повече на контраатака и пропуснаха няколко шанса при такива обстоятелства.

Все пак една от контрите се превърна в гол, а точен след майсторско нападение, минало през Райндерс и Оливие Жиру, се оказа влезлият от пейката Ноа Окафор.

С победата Милан събра 32 точки и остава на третото място. Втори е Ювентус с 37, докато лидерът Интер е с 38 и мач пасив – срещу Лацио.