Рома се върна към победите и в топ 4 с „класика“ (ВИДЕО)

0
Рома Ел Шарауй

Италианският гранд Рома победи Сампдория с класическото 3:0 като домакин в мач от 28-ия кръг на Серия А.

„Вълците“ имаха трудности през първото полувреме и не стигнаха до гол, но втората част един червен картон „отпуши“ мача.

В 52-ата минута Мурийо получи втори жълт картон и остави гостите с човек по-малко. Пет минути по-късно Жоржиньо Вайналдум даде аванс на „вълците“.

В 88-ата минута Пауло Дибала вкара от дузпа, а в продължението на мача Стефан Ел Шаарауи оформи крайното 3:0.

Така Рома прекъсна серията от две поредни загуби и се завърна в топ 4, заемайки четвърто място с 50 точки, с равен брой точки с третия Интер.