Inbet Inbet Inbet Inbet

Резил в червено! Брайтън удари звучен шамар на Ливърпул на южното крайбрежие

0
БТА

Английският вицешампион Ливърпул претърпя поредния си крах този сезон. Мърсисайдци загубиха гостуването си на Брайтън на „Амекс“ с 0:3, което ги отдалечи още повече от целта им през този неубедителен сезон – топ 4. Двубоят бе очакван с голямо нетърпение от „червените“ фенове, тъй като бе дебютен за новото попълнение Коди Гакпо във Висшата лига.

През първата част „чайките“ бяха по-агресивният отбор на терена, но с изключение на едно излизане на Соли Марч сам срещу Алисон, до други положения така и не се стигаше.

Втората част започна ударно за гостите, които точно чрез Марч откриха резултата. Крилото засече успоредно на голлинията подаване на само няколко метра от вратата, като просто беше невъзможно да сбърка.

Точно шест минути по-късно – в 53-ата, Марч отново бе в прегръдките на своите съотборници. Левичарят с много прецизен удар намери далечния ъгъл на вратата на Ливърпул и въпреки че Алисон се разтегна максимално, не успя да спре топката да се оплете по красив начин в мрежата му.

Унижението за „червените“ стана пълно само няколко минути преди изтичането на редовното време, когато бившият играч на Манчестър Юнайтед – Дани Уелбек, направи резултата „класически“.

С победата и спечелените три точки Брайтън измести Ливърпул от седмата позиция, събирайки 30 пункта. Мърсисайдци са място назад с 28 точки.