Реал Сосиедад се саморазправи с Виляреал

0
Реал Сосиедад - Реал Мадрид
БТА

Реал Сосиедад спечели гостуването си на Виляреал с 3:0 в интригуващ мач от 16-ия кръг на испанската Ла Лига.

Баските играха много силно и продължават възхода си. Те си осигуриха победата още преди почивката със силен щурм. За около десет минути в края Микел Мерино, Мартин Сибименди и Такефуса Кубо се разписаха и убиха интригата в средата.

През второто полувреме „жълтата подводница“ изпусна няколко ситуации, като Жерард Морено беше най-близо до почетния гол.

След успеха Реал Сосиедад се изкачи на пето място в класирането, а Виляреал остава на 13-а позиция.