Реал Мадрид взе тежкото гостуване в Билбао

0
Реал Мадрид

Реал Мадрид победи Атлетик Билбао с 2:0 в късния неделен двубой от програмата на Ла Лига.

Възпитаниците на Карло Анчелоти успяха да се съвземат от лошите резултати напоследък и превзеха „Сан Мамес“.

Кавалерът на „Златната топка“ Карим Бензема откри в 24-ата минута с гол-шедьовър – шут от воле с левия крак.

Второто полувреме домакините се опитаха да отговорят на удара, като в 77-ата минута гол на Иняки Уилямс не беше зачетен заради засада.

В 90-ата минута Родриго комбинира с Валверде, а след това бразилецът намери Тони Кроос. Германецът с прецизен снаряд намери долния десен ъгъл на Унай Симон.