Реал Мадрид обърна Севиля и избяга на Атлетико

0
Севиля - Реал Мадрид
БТА

Испанският колос Реал Мадрид успя да обърне Севиля и да спечели гостуването си на андалусийци с резултат 2:1 в мач от 37-ия кръг на Ла Лига.

Рафа Мир даде аванс на Севиля още в третата минута, но в 29-ата Родриго успя да изравни за „белия балет“.

В средата на втората част Родриго отбеляза втори гол за „лос бланкос“ и направи обрата пълен. В края на мача пък Матеуш Куня си изкара директен червен картон.

Така Реал Мадрид успя да се отдалечи от третия Атлетико Мадрид, като „белите“ имат 77 точки – с четири пред „дюшекчиите“, които са с мач по-малко. В последния кръг Реал домакинства на Билбао.