Реал Мадрид би лесно Валенсия и продължава гонитбата с Барселона

0
Реал Мадрид
БТА

Шампионът на Испания Реал Мадрид продължава гонката с Барселона в Ла Лига. „Лос бланкос“ победиха Валенсия с 2:0 на своя „Сантяго Бернабеу“ и скъсиха разликата с каталунците на пет точки при равни двубои между двата испански колоса. „Кралете“ имат 45 пункта, докато „блаугранас“ са с 50.

Срещата в Мадрид не се разви според вкуса на Реал през първата част, когато Едер Милитао напусна с контузия и бе заменен от Дани Карвахал, а впоследствие гол на Антонио Рюдигер бе отменен след видеопреглед с ВАР.

Втората част обаче премина под диктовката на „лос меренгес“. Само седем минути след началото Марко Асенсио откри с прекрасен изстрел във вратата на Мамардашвили.

Само 180 секунди по-късно грузинският вратар на „прилепите“ отново извади топката от мрежата. Този път попадението бе на сметката на Винисиус Жуниор, но асистенцията отново бе дело на Карим Бензема, точно както при гола на Асенсио.

Лука Модрич можеше да отбележи и трети гол за „белите“ минути след първите два, но Мамардашвили показа страхотен рефлекс.

Малко след средата на втората част Валенсия остана с човек по-малко. Бразилският защитник Габриел Паулища изрита много грубо своя сънародник Винисиус, който пък отвърна, но не получи санкция. При излизането си от терена бившият играч на Арсенал размени реплики и с втори свой сънародник – Милитао.

Асенсио можеше да запише и втори гол на своята сметка, но защитник на валенсианци изби пред голлинията. Това обаче нямаше значени, защото Реал спечели с 2:0 мача на „Бернабеу“ и остави своя съперник на незавидната 14-а позиция.