Реал измъкна ценна победа и скъси разликата до Барса

0
Кадис - Реал Мадрид
БТА

Реал Мадрид успя да спечели гостуването си на Кадис 0:2 в мач от 29-ия кръг на Ла Лига. Действащите шампиони на Испания стигнаха до победата с две попадения в заключителните минути на втората част.

Начо Фернандес се разписа в 72-ата минута, а четири минути по-късно Марко Асенсио удвои. До края резултатът остана непроменен и Реал взе трите точки.

„Белите“ стигнаха до победата без Винисиус Жуниор и Тони Кроос, които имаха мускулни проблеми преди мача. В класирането Реал е с 62 точки – на 10 зад лидера Барселона.

Идната седмица за Реал Мадрид предстои мач-реванш срещу Челси от 1/4-финалите в Шампионска лига.