Betano Вземи бонуса

Разгром откъсна Арсенал на 8 точки пред Сити (ВИДЕО)

0
арсенал

Лидерът във Висшата лига Арсенал постигна пореден успех по пътя към титлата през сезон 2022/23. В среща от 28-ия кръг на английското първенство „топчиите“ надделяха над градския си съперник Кристъл Палас с резултат 4:1.

Габриел Мартинели и Букайо Сака осигуриха комфортен аванс на „артилеристите“ на почивката след голове през първите 45 минути. През втората част Гранит Джака и отново Сака вкараха за домакините, а Джефри Шлуп се разписа за Палас.

С успеха Арсенал увеличи преднината си на върха, като вече има 69 точки – с осем пред втория Манчестър Сити, който е с мач по-малко. „Топчиите“ са в серия от шест поредни победи във Висшата лига.

Палас пък допусна четвърта поредна загуба и се нарежда на 13-о място. В следващия кръг Арсенал приема Лийдс, а Кристъл Палас посреща Лестър.