Дежю вю за Рейнджърс и ПСВ, победи за Копенхаген и Антверп в плейофите на ШЛ (СНИМКИ)

0
Рейнджърс - ПСВ Айндховен
Снимка: БТА / BTA

Във вторник вечерта се изиграха първите три двубоя от плейофния кръг на Шампионската лига. С една идея по-близо до групите се приближа Копенхаген и Роял Антверп, докато Рейнджърс и ПСВ Айндховен ще решават всичко в реванша.

Датският Копенхаген си тръгна от Полша с успех, след като надделя над местния Ракув Ченстохова с минималното 1:0. Единственото попадение падна в деветата минута, когато Богдан Раковитан си отбеляза автогол. Попадение на Янис Папаниколау за домакините пък беше отменено в 41-ата минута.

Белгийският Роял Антверп постигна същия успех като домакин на гръцкия АЕК Атина. Победното попадение реализира Винсент Янсен в 16-ата минута. Домакините играха и с човек по-малко от 50-ата минута, когато беше изгонен Жел Батай, но все успяха да удържат преднината си.

В най-интересния двубой Рейнджърс и ПСВ Айндховен оправдаха очакванията и направиха зрелищно равенство от 2:2 на „Айброкс“.

Абдала Сима откри за домакините в 45-ата, но Ибрахим Сангаре изравни в 61-ата минута. Шотландците отново поведоха в 76-ата чрез Раби Матондо, но Люк де Йонг оформи крайното 2:2 десет минути преди края на редовното време.

Любопитното е, че точно преди година двата отбора се срещнаха отново на същата фаза, като първият мач отново бе в Глазгоу и завърши именно при резултат 2:2. В ответния двубой шотландците спечелиха минимално с 1:0 в Айндховен и продължиха напред към същинската фаза на Шампионската лига.

Реваншите на трите двубоя са следващата седмица в сряда, 30.08, от 22:00 часа българско време.

Вижте кадри от равенството 2:2 между Рейнджърс и ПСВ Айндховен:

Рейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ АйндховенРейнджърс - ПСВ Айндховен