Рафаел Леао сам изкова победа за Милан над Лече

0
Рафаел Леао
БТА

Милан се наложи над новака в Серия А Лече с резултат 2:0. Двубоят бе от 31-ия кръг италианското първенство.

В 16-ата минута Милан можеше да получи дузпа за нарушение срещу Тео Ернандес, ала след преглед с ВАР се взе решение да не бъде даван наказателен удар.

Все пак миланският гранд откри в 40-ата минута, когато Рафаел Леао се възползва от пас на Сандро Тонели и намери мрежата на „джалоросите“.

Четвърт час преди края на мача португалската звезда на ломбардийци вкара и второто си попадение в двубоя. Леао направи много дълъг рейд с топката, след който я прати в мрежата на гостите.

Милан се изкачи на петата позиция с 56 точки, докато Лече е 16-ти с 28.