Първа победа за Хебър значеше първа загуба за Берое

0
Хебър Берое
Beroe.bg

Хебър постигна първа победа за сезон 2023/24 в efbet Лига, налагайки се с 1:0 над Берое, който пък допусна първа загуба на точки. В герой за домакините се превърна резервата Георги Николов, който вкара единствения гол 20 минути преди края.

Берое пък игра с човек по-малко още от края на първото полувреме, когато втори жълт картон получи левият краен бранител Жорди Говеа.

На стадион „Георги Бенковски“ Хебър бе по-активният отбор. По-активните действия на футболистите на старши треньора Любослав Пенев не им даваха сериозно предимство до 42-рата минута, когато Берое остана с 10 души на терена. Центриране от десния фланг бе спряно от защитника Жорди Говеа с ръка.

Точно след час игра Ангел Бастунов напредна остро в полето на старозагорци, но ударът му не успя да премине покрай Ачинели.

Натискът на домакините все пак се материализира в попадение в 70-ата минута. Балонно центриране от десния фланг на Атанас Кабов бе свалено от Бастунов, а Георги Николов след един финт шутира с левия крак за 1:0.