ПСЖ отново дръпна с 6 точки

0
псж

Отборът на Пари Сен Жермен постигна първи успех във френското първенство от близо месец. ПСЖ спечели гостуването си на Ница с 2:0 в мач от 30-и кръг на Лига 1.

Първата част предложи много екшън и голови ситуации, но единствеото попадение през полувремето падна в 26′, когато Лионел Меси се разписа след асистенция на Нуно Мендеш. Възпитаниците на Дидие Дигар владееха инициативата през второто полувреме, но добри намеси на бранители на гостите и на Джанлуиджи Донарума отчаяха „орлетата“. Крайният резултат бе оформен в 76′, когато Серхио Рамос отбеляза след асистенция на Меси.

Така ПСЖ отново дръпна с 6 точки на върха пред преследвача си Ланс и вече има 69 точки. Ница пък заема 8-мо място с 45 точки и няма победа вече 5 поредни мача.