ПСЖ измъкна три точки от Нант с гол на Коло Муани

0
ПСЖ

Френският шампион ПСЖ взе много мъчна победа с 2:1 над Нант. Това е осми пореден успех за „принцовете“ в Лига 1.

Парижани вече водят с шест точки пред втория Монако, а „канарчетата“ са на девета позиция с 18 пункта.

Първото полувреме мина без особено много положения, но четири минути преди края му Брадли Баркола все пак успя да отбележи за 1:0 от малък ъгъл.

През втората чааст Нант на няколко пъти погледна към вратата на ПСЖ и в 55-ата минута успя да изравни. Тогава Мустафа Мохамед стреля с глава и препарира Арнау Тенас за 1:1.

Домакините имаха претенции за дузпа в 68-ата минута. Килиан Мбапе беше препънат в наказателното поле, но съдията не го направи и играта продължи.

Седем минути преди края на двубоя Люка Ернандес стреля с глава, а Албан Лафон изби, но топката отиде в Рандал Коло Муани, реализирал за 2:1.

Пари Сен Жермен можеше да вкара и трети гол, но с пропуски се отличиха Марко Асенсио и Усман Дембеле.