Пирин излъга Хебър за първата си победа през сезона

0
Хебър Пазарджик - Локомотив Пловдив
Снимка: БТА / BTA

Пирин победи Хебър с 2:1 като гост в Пазарджик. Двата отбора се срещнаха в последния мач от кръга на Първа лига.

Възпитаниците на Любослав Пенев създадоха много повече положение, докато „орлетата“ отбелязаха и при двата си точни удара. Така те най-после в деветия кръг си тръгнаха с три точки.

Борис Тютюков откри резултата в 51-ата минута, след като цялото първо полувреме Пирин се бранеше. Пет минути по-късно Николас Пенев даде повод за радост на „Георги Бенковски“ с изравнителното си попадение. Тогава „гробарите“ се втурнаха в атака и последва втори гол за Пирин.

Този път точен бе Мартин Бачев, който оформи и крайното 2:1 в 67-ата минута. До края Хебър натика съперника в собственната му половина, но така и не успя да преодолее вратаря Ковальов.

Успехът изкачи отбора на Иво Тренчев на 15-ото място с актив от 4 точки, колкото има и последният Славия. Хебър остана на десета позиция с 11 точки.