Огромна крачка за Бенфика към 1/4-финалите на Шампионска лига (ВИДЕО)

0
Бенфика
БТА

Португалският гранд Бенфика направи огромна крачка към четвъртфиналите на Шампионска лига, след като победи белгийския Брюж с 0:2 като гост в първи осминафинален сблъсък.

„Орлите“ успяха да измъкнат успеха след две попадения през втората част. Първо Жоао Марио се разписа от дузпа, а след това и Давид Нерес вкара втори гол във вратата на Брюж.

Така Бенфика си осигури аванс от два гола преди реванша в Португалия, където тимът ще разчита и на местната публика. За Брюж пък обратът изглежда трудно постижим, тъй като тимът не е в оптимална форма.