Обрати за Манчестър Сити и Тотнъм, Юнайтед падна тежко

0
Ерлинг Холанд

Английският шампион Манчестър Сити записа пети пореден успех във Висшата лига, след като обърна Уест Хям и го победи с 3:1 като гост в мач от петия кръг.

„Небесносините“ изостанаха в резултата след гол на Джеймс Уорд-Праус през първото полувреме, но след почивката стигнаха до пълен обрат чрез попадения на Джереми Доку, Бернардо Силва и Ерлинг Холанд.

До победа след обрат стигна и отборът на Тотнъм, и то при много по-драматични обстоятелства. „Шпорите“ изоставаха с 0:1 от Шефилд Юнайтед у дома до 98-ата минута, но тогава Ричарлисон изравни, а две минути по-късно Деян Кулушевски вкара и втори гол.

Манчестър Юнайтед пък допусна трета загуба през сезона, отстъпвайки на Брайтън с 1:3 като гост. В класирането Сити е лидер с 15 точки, Тотнъм е втори с 13, колкото има и Ливърпул. Юнайтед остава във втората половина на таблицата със само шест точки.