Няма да играе финал: Кристиано и Ал Насър отпаднаха за Суперкупата

0
Кристиано Роналдо
БТА

Португалската суперзвезда Кристиано Роналдо няма да вземе първия си трофей след преминаването си в Саудитска Арабия. Ал Насър, където се подвизава КР7, загуби полуфинала за Суперкупата с 1:3 от Ал Итихад.

Итихад е воден от друг португлец – бившият мениджър на английските Уулвърхемптън и Тотнъм Нуно Еспирито Санто.

Кристиано, разбира се, беше титуляр и остана на терена до последния съдийски сигнал. Той обаче не се отличи с нещо запомнящо се и така Ал Итихад ще мери сили с Ал Файха, победил с 1:0 Ал Хилал.

Още през първите 45 минути Ал Итихад поведе с 2:0. Головете вкараха Ромариньо в 15-ата минута и Абдерразах Хамдалах две минути преди почивката.

Ал Насър върна интригата в средата на второто полувреме, когато Андерсон Талиска се разписа, за да намали изоставането до 1:2.

Ал Итихад обаче сложи точка на спора в добавеното време. Тогава Муханад Ал-Шанкити оформи крайното 3:1.