Нов трипъл-дабъл на Йокич и нова победа на Денвър

0
Нба никола йокич

Отборът на Денвър Нъгетс постигна нов успех в редовния сезон на Националната баскетболна асоциация на САЩ и Канада. „Златотърсачите“ спечелиха визитата си на Ню Орлиънс Пеликанс с 99:98, записвайки 12-а победа далеч от дома през сезона.

Над всички за гостите бе центърът Никола Йокич, който отново се отчете с трипъл-дабъл – 25 точки, 10 систенции и 11 борби за 36 минути. Сърбинът реализира и победните две точки за Денвър 16.9 секунди преди края на последната четвъртина. Гардът Джамал Мъри също вкара 25 точки и даде 7 асистенции. Играчите на Денвър вкараха 10 от 13 опита от наказателната линия.

За домакините най-резултатен беше гардът Си Джей Маккалъм с 20 точки, но и с 6 грешки в нападение. Центърът Йонас Валанчунас отбеляза 14 точки и овладя 9 борби, а „пеликаните“ вкараха 5 от 26 стрелби за три точки. Силно включване от пейката направи гардът Хосе Алварадо с 17 точки.

Денвър заема първо място в Западната конференция с 34 победи и 14 загуби, докато Ню Орлиънс е на 4-о място с 26 успеха и 22 поражения.