Байерн не се затрудни с Майнц, Кейн не спира да бележи (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Майнц 05 - Байерн Мюнхен
Снимка: БТА / BTA

Германският шампион Байерн Мюнхен постигна комфортна победа с 3:1 в гостуването си на Майнц 05 в среща от осмия кръг на германската Първа Бундеслига.

Баварците поведоха в резултата още в 11-ата минута, когато Кингсли Коман се разписа след отличен пас на Лерой Сане. Шампионите нанесоха втори удар срещу Майнц пет минути по-късно. Тогава Леон Горецка отклони топката към Хари Кейн, който отбеляза десето си попадение с екипа на Байерн за 0:2.

Коман можеше да отбележи втория си гол в мача в 22-ата минута, но стреля малко покрай вратата на домакините.

Домакините успяха да намалят изоставането си две минути преди почивката чрез френския защитник Антони Каси.

Байерн обаче си върна преднината от две попадения в 59-ата минута, когато Леон Горецка прати топката в долния ляв ъгъл на вратата на домакините след подаване на Джамал Мусиа, като по този начин беше оформен и крайния резултат.

По този начин възпитаниците на Томас Тухел събраха 20 точки на третата позиция, на две точки от лидера Байер Леверкузен. Отборът на Майнц продължава да няма победа от началото на сезона и с едва две точки се намира на предпоследната 17-а позиция.