Нищо ново под слънцето – Севиля е на финал в Лига Европа

0
севиля

Отборът на Севиля се класира на своя 7-и финал в Лига Европа за последните 17 години!

„Андалусийците“ ще играят срещу Рома на 31-ви май в Будапеща в спор за втория най-престижен трофей на Стария континент. Възпитаниците на Хосе Мендилибар отстраниха на 1/2-финал италианския Ювентус, като испанският тим се нуждаеше от продължения. Редовното време завърши при резултат 1:1 и това изпрати мача кум допълнителни 30 минти, където домакините бяха по-настоятелни и логично стигнаха до гола.

„Старата госпожа“ откри резултата през второто полувреме с гол на току-що влезлия Душан Влахович. Няколко минути по-късно домакините изравниха след красив гол на Сусо. 5 минути след началото на първото продължение Ерик Ламела засече с глава центриране на Брайън Жил и остави Войчех Счесни безпомощен. Севиля доигра срещата с 10 човека, тъй като Дани Маккели показа втори жълт картон на Акуня за бавене на играта.

Ювентус със сигурност трябва да съжалява за пропуснатия шанс, тъй като за пореден път дефанзивният подход на Масимилиано Алегри обрече отбора на провал.