Интер се подигра тежко с Милан с исторически успех в „Дерби дела Мадонина“ (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Интер - Милан
Снимка: БТА / BTA

Интер разби Милан с гръмкото 5:1 в първото за сезона „Дерби дела Мадонина“, като за първи път „нерадзурите“ записват пет поредни победи в градското дерби. Срещата от четвъртия кръг на Серия А предложи много емоции и попадения, а всичко стартира с Хенрих Мхитарян, който откри още в петата, а Маркюс Тюрам удвои със страхотно попадение в 38-ата минута.

„Росонерите“ се върнаха в двубоя в 57-ата минута чрез Рафаел Леао, но втори гол на Мхитарян в 69-ата, попадение от дузпа на Хакан Чалханоолу в 79-ата и Давиде Фратези в третата минута от добавеното време оформиха големия успех за „нерадзурите“ на стадион „Сан Сиро“.

Интер стартира ударно и поведе още с първото опасно положение в петата минута, когато Маркюс Тюрам намери с пас в наказателното поле Федерико Димарко, който опита удар, но топката се озова в Хенрих Мхитарян. Арменецът стреля отблизо и откри резултата в полза на своя тим. Играчите на Милан поискаха да бъде отсъден фал в атака в нейното начало, но ВАР зачете попадението.

Символичните домакини удвоиха аванса си в 38-ата минута с прекрасно попадение. Тогава тимът на Симоне Индзаги организира контраатака, при която Тюрам с невероятен удар отбеляза за 2:0 и така се превърна едва във втория французин с гол за „нерадзурите“ в дербито.

Милан все пак намали пасива си в 57-ата минута, когато Оливие Жиру пусна пас към Рафаел Леао, който нахлу в наказателното поле и със своя шут прати топката под плонжа на Ян Зомер за 2:1.

Интер обаче си върна преднината от две попадения в 69-ата минута. Тогава Лаутаро Мартинес поднесе топката на Хенрих Мхитарян, който нанесе удар и така отбеляза втория си гол в мача – 3:1.

В 79-ата минута се стигна до дузпа за „нерадзурите“, след като То Ернандес фаулира Лаутаро в наказателното поле, а от бялата точка Хакан Чалханоолу наказа бившия си отбор за 4:1.

До края обаче имаше време за още един гол за „Змията“. В третата минута от добавеното вреве Мхитарян даде изключителен пас между защитниците на „росонерите“, който бе достигнат от резервата Давиде Фратези. Италианският национал стреля и оформи крайното 5:1.

По този начин Интер измести Ювентус от върха в класирането, като е с пълен актив от точки – 12, докато Милан записа първо поражение през сезона и остава с 9 пункта на третата позиция. В следващия кръг „нерадзурите“ гостуват на Емполи, но пред това пътуват до Испания за среща с Реал Сосиедад от груповата фаза на Шампионската лига. За „росонерите“ също предстои мач в ШЛ – домакинство на Нюкасъл Юнайтед, а следващата седмица приемат Верона в Серия А.