Наполи подчини Аталанта и се откъсна още повече пред Интер

0
Наполи
БТА

Наполи продължава да лети към шампионската титла в Италия, след като записа 22-рия си успех от началото на кампанията. Неаполитанци победиха Аталанта с 2:0 като домакин в мач от 26-ия кръг.

И двете попадения паднаха през второто полувреме. Първият гол дойде след комбинация между атакуващото дуо Виктор Осимен и Хвича Кварацхелия, като вторият успя да се разпише във вратата на гостите.

Второто попадение пък бе дело на Амир Рахмани в 77-ата минута. Така Наполи увеличи преднината си пред втория Интер на 18 точки и изглежда недостижим на върха.

Аталанта пък записа четвърти пореден мач без победа, както и трета загуба в последните четири мача. Тимът е шести с 42 точки и с драстично намалели шансове за място в топ 4.