Мърсисайд „почервеня“: Ливърпул надви Евертън, Гакпо с дебютен гол

0
Коди Гакпо, Ливърпул
БТА

Ливърпул взе градското дерби на Мърсисайд срещу Евертън. „Червените“ победиха „карамелите“ с 2:0 в двубой от 23-ия кръг на английската Висша лига. Мохамед Салах и Коди Гакпо вкараха головете за победителите.

Възпитаниците на Юрген Клоп са вече девети с 31 точки, докато съгражданите им са 18-и, а броят им точки отговаря на мястото в класирането.

Срещата започна равностойно, като двата тима размениха по няколко атаки. В 10-ата минута Дарвин Нунес бе спънат на границата на пеналта, но Салах стреля слабо от прекия свободен удар.

36-ата минута се оказа ключова в мача. Евертън удари греда след изпълнение на корнер от Алекс Иуоби, а домакините развиха светкавична контра, при която Нунес измина огромно разстояние и центрира за Гакпо, но Салах изпревари както своя съотборник, така и Джордан Пикфорд за 1:0.

В началото на втората част Коди Гакпо отбеляза дебютния си гол, вкарвайки от броени метри след успореден пас от Трент.

В следващия четвърт час Дарвин Нунес изпусна две много, много добри положения.

Пет минути преди края спокойният двубой се изнерви, като основни отговорници за това бяха Андрю Робъртсън и Джордан Пикфорд.