Монако поведе колоната във Франция след класика над Страсбург (ВИДЕО)

0
Монако
Снимки: Twitter.com/AS Monaco EN

Неделният ден от втория кръг на френската Лига 1 предложи шест вълнуващи двубоя, в които паднаха общо 14 попадения, като нямаше двубой, в който да не беше отбелязан гол.

Всичко стартира с победата на Лил над Нант с 2:0. Попаденията отбелязаха Джонатан Дейвид в 66-ата минута и Адам Унас в четвъртата минута от добавеното време.

В други срещи Льо Авър загуби домакинството си на Брест с 1:2, Лориен и Ница завършиха 1:1, а Реймс победи Клермон с 2:0.

Монако пък излезе начело в класирането, след като надигра с 3:0 гостуващия Страсбург. За монегаските това бе втора поредна изразителна победа през сезона след 4:2 на старта над Клермон.

На стадион „Луи II“ два гола преди почивката реализира Такуми Минамино. Японецът откри в 20-ата минута, а четвърт час по-късно удвои преднината на тима си. Крайното 3:0 бе оформено от Уисам Бен Йедер почти час след старта на срещата след асистенция на Минамино.

За Страсбург поражението е първо през сезона и тимът е в средата на таблицата с три точки.

В последната среща от деня Ланс и Реймс завършиха наравно 1:1. Дейвер Машадо откри още в третата за домакините, но Бенжамин Буриго донесе точката за гостите от дузпа в 53-ата минута. Това бе първа точка за Ланс през кампанията, докато Рен вече има четири на третата позиция.