Милан обърна Нюкасъл, ПСЖ напред след хикс с Борусия

0
Оливие Жиру, Милан

Милан успя да победи Нюкасъл в гостуването си на „Сейнт Джеймсис Парк“. „Росонерите“ победиха с 2:1 „свраките“, обръщайки мача през втората част. Победата обаче не бе достатъчна за италианския колос, който ще играе в Лига Европа напролет. За сметка на „Дявола“ напред продължава ПСЖ, направил хикс 1:1 в Дортмунд срещу Борусия.

Първата част в северна Англия мина с преимущество на „джордитата“, които успяха да открият в края на първата част. Тогава хубава атака на англичаните стигна до наказателното на Милан, а оттам Жоелинтон с топовен шут матира Майк Менян.

През второто полувреме „червено-черните“ удариха две греди – едната при 1:1, а другата в самия край, с която можеха да направят 1:3. Те бяха ударени от Рафаел Леао и Фикайо Томори. Менян пък се отчете с жизненоважно спасяване при 1:1 и съхрани шансовете на италианците, впоследствие донесли им успех.

Кристиан Пулишич изравни в средата на частта, а в 84-ата минута друго крило – Саму Чуквуезе, донесе победата на тима на Стефано Пиоли.

ПСЖ Пари Сен Жермен

В другия мач Борусия Дортмунд и ПСЖ направиха 1:1, а това гарантира на „принцовете“ билет за 1/8-финалите.

Срещата на „Сигнал Идуна Парк“ предложи дузина шансове и нула голове през първата част. Втората все пак донесе такива още от 51-ата минута. Тогава Карим Адейеми откри резултата след грешка на парижани. Французите обаче не се предадоха и изоставаха едва 5 минути. Уорън Заир-Емери изравни за 1:1 в 56-ата.

В класирането лидер е Борусия Дортмунд, следван от ПСЖ. За Милан остава утехата от Лига Европа.