Милан мина съвсем спокойно през Лацио и оглави Серия А (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Милан - Лацио
Снимка: БТА / BTA

Милан победи Лацио с комфортното 2:0 като домакин в среща от седмия кръг на италианската Серия А. И двете попадения паднаха през втората част, когато се разписаха Кристиан Пулишич в 60-ата и на Ноа Окафор в 88-ата минута.

Срещата стартира спокойно, като първото опасно положение бе чак в последната минута на първото полувреме, когато Оливие Жиру стреля опасно, но Иван Проведел направи фантастично спасяване.

След точно час игра Кристиан Пулишич изведе „росонерите“ напред, след като засече центриране на Рафаел Леао и насочи топката неспасяемо в долния ляв ъгъл на вратата.

В 73-ата минута Юнус Муса от Милан пропусна добра ситуация да удвои аванса на тима си. Пулишич също имаше възможност да вкара второ попадение, но Проведел направи поредно чудесно спасяване.

Две минути преди края на редовното време резервата Ноа Окафор вкара втори гол за Милан след прекрасен пас на Рафаел Леао.

С този успех Милан временно излезе начело с 18 точки, докато Лацио продължава със слабите резултати и остава 14-и със седем пункта. За „росонерите“ предстои гостуване на Борусия Дортмунд в първенството, а след това пътуват и за мач с Дженоа в първенството. Римските „орли“ пък пътуват до Шотландия за среща със Селтик в ШЛ, след което приемат Аталанта в Серия А.