Милан тръгна мощно в летните си контроли (ВИДЕО + СНИМКИ)

0
Милан
БТА

Милан започна по разгромен начин летните си контроли, след като отвя със 7:0 третодивизионния Лумедзане. Проверката се игра на базата на миланския гранд, а първи минути за „росонерите“ захисаха четири от петте нови попълнения – Кристиан Пулишич, Рубен Лофтъс-Чийк, Лукас Ромеро и вратарят Марко Спортиело, като само Тижани Райндерс от новите не игра.

Пулишич, който беше титуляр, се отличи с две асистенции за първите два гола, реализирани от Томазо Побега в петата и 17-ата минута, преди Жуниор Месиас да оформи класиката още в 18-ата минута. 120 секунди по-късно резултатът вече беше 4:0 след гол на Лоренцо Коломбо, който отбеляза и петия гол в 56-ата минута.

Последните две попадения бяха дело на взетия това лято от Лацио Лукас Ромеро в 80-ата от дузпа и на 18-годишния Кевин Дзероли две минути след това.

В петък, 21.07, Милан заминава за САЩ, където ще изиграят три контроли – срещу Реал Мадрид (24 юли), Ювентус (28 юли) и Барселона (1 август).

Първият двубой на „росонерите“ за новия сезон в Серия А е а 21 август, когато гостуват на Болоня.

Стартов състав на Милан за контролата с Лумензене: Спортиело, Калабрия, Габия, Томори, Флоренци, Лофтъс-Чийк, Крунич, Побега, Месиас, Пулишич, Коломбо