Манчестър Юнайтед страда, но победи Кристъл Палас

0
Манчестър Юнайтед
БТА

Манчестър Юнайтед постигна много труден, но и много ценен успех с 2:1 над Кристъл Палас. „Червените дяволи“ страдаха близо половин полувреме срещу лондончани, тъй като Каземиро си изкара глупав червен картон. Победата праща гранда от Манчестър на трето място с 42 точки. На второ е градският им съперник Сити с 45, но и мач по-малко.

През първата част Юнайтед тотално доминираше над своя съперник и можеше да се оттегли на полувремето с аванс, далеч по-голям от 1:0.

Бруно Фернандеш откри от дузпа след само шест минути игра. Наказателният удар бе отсъден за игра с ръка на Уил Хюз.

Второто полувреме започна точно както и първото – с натиск на „червените дяволи“. В 63-ата минута те стигнаха до втори гол и далеч по-комфортна преднина. Автор на гола стана дежурния голмайстор в последните седмици Маркъс Рашфорд.

Минути по-късно обаче облаците над колоса от Манчестър се сгъстиха, тъй като Каземиро си изкара глупав червен картон. Бразилецът хвана за гушата съперник от лондонския тим.

Отборът на Патрик Виера се мобилизира, след като остана с човек повече и опита по-офанзивни действия. Те дадоха резултат в 77-ата минута, когато Джефри Шлуп засече от няколко метра нещо средно между подаване и удар на Шейк Дукуре.