Манчестър Юнайтед сведе глава пред Байерн и отпадна

0
манчестър юнайтед бруно фернандеш

Манчестър Юнайтед допусна домакинска загуба с 0:1 от Байерн Мюнхен в последния кръг на група „А“ от Шампионска лига. Така „червените дяволи“ останаха последни и закономерно напуснаха рано-рано европейските клубни турнири.

Възпитаниците на Ерик тен Хаг не показаха нещо особено. Те бяха безидейни и липсваше плам в играта им.

Първото полувреме не предложи особено интересни положения. Юнайтед организира няколко интересни нападения, но не стигна до чиста ситуация пред вратата на гостите. Силен удар на Люк Шоу беше боксиран от Нойер, а в края на частта Хари Магуайър получи разтежение и беше заменен от Джони Еванс.

Байерн удари съперника в 70-ата минута, след като Хари Кейн пусна извеждащ пас и Коман нямаше проблем да завърши останал сам срещу Онана. До края двата тима завършиха при монотонно темпо.