Манчестър Юнайтед ще играе финал за купа с Нюкасъл

0

Манчестър Юнайтед затвърди участието си във финалния сблъсък от турнира за Купата на лигата, след като отново победи Нотингам Форест. Този път го стори с 2:0 на „Олд Трафорд“.

По този начин с общ резултат 5:0 „червените дяволи“ се класираха за първи финал под ръководството на мениджъра Ерик тен Хаг.

В него 20-кратният шампион на Англия ще срещне Нюкасъл. През първото полувреме Юнайтед спести сили.

След почивката обаче се активизира и след голове на Антони Марсиал (73′) и Фред (76) стигна до победата.

Отборът ще се бори за първи трофей от 2017 година насам. Финалът е на 26 февруари на стадион „Уембли“. В другата двойка Нюкасъл елиминира Саутхемптън след общ резултат 3:1.