Манчестър Сити задълбочи кризата в Нюкасъл (ВИДЕО)

0
Манчестър Сити
БТА

Английският шампион Манчестър Сити победи Нюкасъл с 2:0 като домакин в среща от 26-ия кръг на Висшата лига. Фил Фодън и Бернардо Силва отбелязаха попаденията за „гражданите“, с които пък „свраките“ записаха втора поредна загуба и пети пореден мач без победа в първенството.

Възпитаниците на Хосеп Гуардиола успяха да стигнат до попадение след само 15 минути игра, след като Фодън оползотвори асистенция на Родри. В средата втората част пък гол на Силва даде допълнително спокойствие на домакините.

До края Сити запази аванса си и прибра трите точки, с които се доближи на само два пункта зад лидера Арсенал, който по-късно домакинства на Борнемут. Нюкасъл остава на пета позиция – на 4 точки зад четвъртия Тотнъм и на 2 пред шестия Ливърпул.