Манчестър Сити „свери часовника“ на швейцарския шампион с три гола

0
Ерлинг Халанд, Манчестър Сити

Английският хегемон Манчестър Сити разби с 3:0 швейцарския шампион Йънг Бойс на „Етихад“. Двубоят бе от 4 кръг на групите на Шампионска лига. В герой за „гражданите“ се превърна Ерлинг Халанд, вкарал две попадения. Едно добави Фил Фодън.

С успеха Сити е безупречен – 12 точки от 4 мача и е сигурен 1/8-финалист. Йънг Бойс е почти капо – само 1 точка.

Рико Люис можеше да открие рано-рано в мача, но Антони Ракиопи отрази. Малко по-късно Фодън можеше на свой ред да вкара, но Ракиопи направи ново спасяване.

Точно в средата на частта Ерлинг Халанд даде аванс на Сити от дузпа.

В първата минута на добавеното време на първото полувреме „гражданите“ удвоиха. Тогава Грийлиш обърна фронта на атака и комбинира с Фодън, който навлезе навътре и направи резултата 2:0.

Оформянето на крайния резултат стана в 51-ата минута. Рико Люис подаде на Халанд, а норвежкият терминатор с мощен удар направи 3:0.

До края на двубоя футболистите на Манчестър Сити продължиха да владеят инициативата, но намалиха значително оборотите.