Ман Сити си поигра със Саутхемптън за 5-а поредна победа в Англия

0
манчестър сити

Манчестър Сити постигна пети пореден успех в английската Висша лига. Възпитаниците на Пеп Гуардиола записаха очаквана победа при визитата си на Саутхемптън с 4:1 в мач от 30-и кръг на Премиърлийг и по този начин съкратиха временно изоставането си спрямо лидера Арсенал преди утрешното гостуване на лондончани на Ливърпул.

„Гражданите“ откриха в края на първата част, когато Ерлинг Холанд вкара при завръщането си от контузия след асистенция на Кевин Де Бройне. Джак Грийлиш удвои в 58′, а 10 минути по-късно английският национал асистира за второто попадение на Холанд, който вече има 30 гола и 5 асистенции в дебютния си сезон в Англия. Секу Мара отбеляза почетното попадение за „светците“, а крайният резултат оформи Хулиан Алварес в 74′ след точно изпълнена дузпа.

Сити остава на второ място с 67 точки, на 5 от „артилеристите“. Възпитаниците на Рубен Селеш пък остават на последното 20-о място с 23 точки, на 4 от зоната на спасението.