Ман Сити тръгна с победа азиатското си турне след обрат и голово шоу

0
Манчестър Сити
Снимка: Twitter.com

Английският и европейски шампион Манчестър Сити стартира успешно предсезонното си турне в Азия с победа над японския Йокохама Ф. Маринос с 5:3 в столицата Токио. Домакините стартираха силно и поведоха с два гола чрез Андерсон Лопеш в 27-ата и на Кен Мацубара в 37-ата минута, но допуснаха обрат след голове на Джон Стоунс в 40-ата, Хулиан Алварес в 43-ата и на Ерлинг Халанд в 52-ата минута. Родри добави четвърти гол в 72-ата, преди Кента Инуе намали в 86-ата минута. Крайният резултат оформи Халанд с второто си попадение в добавеното време.

Йокохама Маринос поведоха малко преди да изтече половин час игра, когато Калвин Филипс загуби топката и японците организираха контраатака. Първият удар на бразилеца Лопес бе отразен от Щефан Ортега, но при добавката прошка нямаше – 1:0.

Точно десет минути след първото попадение домакините стигнаха до втори гол след нова добра бърза атака, която доведе до успоредно подаване към нахлуващия успоредно Кен Матсубара, който преодоля Ортега за 2:0.

Пет минути преди края на първата част играчите на Сити се посъбудиха и върнаха един гол. Отлично разиграване между няколко играчи в „небесно-синьо“ прати топката в наказателното поле за Хулиан Алварес, който върна с едно докосване към Джон Стоунс, а защитникът със силен удар намали на 2:1.

В 43-ата минута резултат беше изравнен. Защитата на Йокохама сбърка фатално, а бавна реакция на вратаря Ичимори позволи той да бъде блокиран, кълбото отиде в краката на Хулиан Алварес и той отблизо реализира за 2:2.

На почивката Гуардиола направи цели десет промени, а на терена се появиха Жоао Кансело, Лапорт, Боб, Родри, Рубен Диаш, Бернардо Силва, Гомес и Ерлинг Халанд. Именно норвежката звезда осъществи пълния обрат за своя тим в 52-ата минута за 2:3 след асистенция на Фил Фодън.

Сити притисна Йокохама в неговата половина, а четвъртото попадение на закъсня. В 72-ата минута Родри реализира за 2:4 с хубав далечен удар.

Японците стигнаха до нов гол четири минути преди края на редовното време след сериозна грешка в отбрана на един от младите бранители на Манчестър Сити, който даде възможност на Кента Юнуе за 3:4.

Във втората минута от добавеното време обаче отлично подаване на Фоудън от другата страна на игралното поле даде възможност на Халанд да покачи на 3:5, с което оформи и крайния резултат.

Следващата контрола за Ман Сити е срещу германския шампион Байерн Мюнхен идната сряда, 26.07, отново в Япония.