Лудогорец вкара 4 гола на Пирин и пропусна поне още толкова

0
Лудогорец
Снимка: LAP.bg

Лудогорец победи Пирин Благоевград с 4:0, въпреки че можеше резултатът да е още по-голям. Двубоят между „орли“ и „орлета“ дойде дни, след като „зелените“ загубиха с унизителното 1:7 от Нордселанд.

Още в шестата минута Рик Джонатан центрира към Спас Делев и националът с глава даде аванс за разградчани.

13 по-късно Гонсалвеш беше изнесен на носилка заради получена контузия, а две минути след това на негово място влезе Педро Нареси.

След точно половин час игра вратарят на гостите Марио Кирев направи две спасявания в рамките на само няколко секунди.

Превъзходството на домакините продължи и през втората част, като в 61-ата минута Якуб Пьотровски се разписа за 2:0 с глава след центриране на Кайо Видал от десния фланг.

Четири минути след това при разбъркване в наказателното поле Руан Секо прати топката във вратата на Пирин. След дълго преразглеждане на ситуацията от ВАР, продължило около 10 минути, попадението беше зачетено – Мартин Бачев покриваше засадата.

В 79-ата минута Кайо Видал направи 4:0 с техничен удар.

До края на двубоя домакините пропуснаха да реализират още голове във вратата, пазена от Марио Кирев.

Преди три дни Лудогорец допусна катастрофална загуба с 1:7 срещу Нордселанд в груповата фаза в Лигата на конференциите.

Разградчани се изкачиха до четвърто място в класирането с 23 точки, докато Пирин има 11 пункта на 13-та позиция.