Лудогорец разкъса Астана и напомни най-добрите си дни

0
Лудогорец
Снимка: LAP.bg

Лудогорец разгроми Астана с 5:1 на реванша в Разград и така си гарантира със сигурност групи на европейски турнири през новия сезон. След загубата с 1:2 при визитата си преди седмица в Нур-Султан шампионите на България трябваше да наваксват пасив.

След шеметно второ полувреме българите се саморазправиха с казахстанския първенец. Бърнард Текпетей изведе разградчани с много красив гол в 25-ата минута, но Дембо Дарбо изравни резултата на „Хювефарма Арена“ едва три минути по-късно и двата тима се оттеглиха при паритет на почивката.

След нея Лудогорец беше тотален господар и реализира четири безответни гола. Якуб Пьотровски започна шоуто с мощен шут в 47-ата минута, а три по-късно Текпетей направи 3:1.

Отново полякът покачи на 4:1, а в 68-ата капитанът Кирил Десподов също успя да намери място сред голмайсторите във фиестата.