Лориен разби Лил, Ница и Лион не намериха пътя към гола

0
Лориен - Лил
Снимка: Twitter.com/Ligue 1 English

В неделния ден се изиграха шест двубоя от третия кръг на френската Лига 1, като се получиха някои любопитни резултати.

Всичко стартира с головото равенство от 2:2 между Рен и Льо Авър. Людовик Блас откри резултата за домакините в десетата минута, а в 24-ата Кристофър Вуу направи 2:0, след като посрещна избита недобре избита топка от вратаря на гостите Артюр Десмас.

Пет минути преди края на първата част Набил Алиуи върна Льо Авър в мача и, въпреки че гостите останаха в човек по-малко на терена след втори жълт картон на Самюел Грандсир в 62-ата минута, Алиуи вкара второто си попадение в 70-ата минута, с което измъкна точката за своя тим.

В петата минута на добавеното време Ибрахим Салах можеше да донесе успеха за домакините, но нацели левия страничен стълб на вратата на гостите.

По този начин Рен събра четири точки на шестата позиция, а Льо Авър спечели втората си точка като гост и се изкачи до 14-ата позиция.

В срещите от 16:00 часа Страсбург победи Тулуза с 2:0, Реймс се наложи като гост на Монпелие с 1:0, Метц излъга със същия резултат в гостуването си Клермон.

Лориен пък разби Лил с 4:1 у дома за първи успех през сезона. Лоран Абержел и Жулиен Понсо осигуриха комфортен аванс на домакините още до десетата минута. Джонатан Дейвид намали за гостите в 55-ата минута, но Роман Фавър и Венсан Льо Гоф оформиха крайния резултат.

Лориен събра пет точки на седмата позиция, докато Лил записа първо поражение и остава десети с 4 пункта.

В късния двубой Ница и Олимпик Лион не успяха да излъчат победител и завършиха при нулево равенство. За домакините това бе трето поредно равенство и те все още нямат победа, а за „хлапетата“ пък това бе първа точка след две поредни поражения.